Rozszerzenie oferty przewozowej Kolei Małopolskich o nowe trasy do Skawiny, Trzebini i Oświęcimia

Drodzy Podróżni,

Oferta przewozowa Kolei Małopolskich po raz pierwszy od 2018 r. zostanie w znaczący sposób rozszerzona. 12 grudnia 2021 r. pociągi Kolei Małopolskich wyruszą na nowe trasy: Kraków Główny / Kraków Podgórze – Skawina oraz Kraków Główny – Trzebinia – Oświęcim. Stanowi to pierwszy krok do docelowego wydłużenia tras Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA2 i SKA3 po zakończeniu modernizacji krakowskiego węzła kolejowego.

Po blisko 4 latach przerwy na trasę Kraków - Skawina wrócą pociągi w dużej częstotliwości. Uruchomionych zostanie aż 38 nowych pociągów, z czego 20 kursów będzie jeździć codziennie, natomiast dodatkowych 18 uzupełni ofertę w dni robocze. Z uwagi na wciąż trwające prace modernizacyjne na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów dojazd do stacji Kraków Główny nowych pociągów nie byłby możliwy. W związku z tym większość z nich rozpocznie lub zakończy bieg na zlokalizowanym na estakadzie przystanku osobowym Kraków Podgórze. Lokalizacja ta stanowi dogodny punkt przesiadkowy na Komunikację Miejską w Krakowie, a honorowanie biletów kolejowych w tramwajach po trasie linii nr 3 ułatwi dojazd do centrum miasta.

Szczegółowy informacje o rozkładzie jazdy i cenach biletów dla trasy Kraków - Skawina


W nowym rozkładzie jazdy Koleje Małopolskie rozpoczną również obsługę większości połączeń na trasie Kraków – Trzebinia – Oświęcim – aż 22 spośród 32 pociągów w tej relacji. W największym stopniu pozwoli to na poprawę oferty na odcinku Kraków – Trzebinia, gdzie wspólnie z pociągami kursującymi w relacji Kraków – Katowice podstawowa częstotliwość kursowania w ciągu dnia wyniesie ok. 30 minut. Więcej połączeń niż dotychczas zostanie także uruchomionych na odcinku pomiędzy Oświęcimiem a Trzebinią. W związku z wciąż trwającymi pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 93, w tym dzienną przerwą w ruchu w godzinach 10:00 – 14:00 pomiędzy Trzebinią a Chrzanowem, w dalszym ciągu pasażerowie muszą liczyć się ze znaczącymi utrudnieniami - połowa kursów na odcinku Oświęcim – Trzebinia będzie obsługiwana zastępczą komunikacją autobusową.

Szczegółowy informacje o rozkładzie jazdy i cenach biletów dla trasy Kraków - Trzebinia - Oświęcim

 

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

e-mail: sekretariat@kolejemalopolskie.com.pl

Infolinia:

703 20 20 25 (6:00 - 22:00)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczkilogo