Zmiana rozkładu jazdy pociągów od 8 listopada 2020 r.

Drodzy Podróżni, w związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., od 8 listopada 2020 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów. Będzie to ostatnia korekta w ramach rozkładu jazdy 2019/20.

ROZPOCZĘCIE PRAC NA AL. 29 LISTOPADA W KRAKOWIE – UTRUDNIENIA NA TRASIE SKA2

W związku z rozpoczęciem prac przy rozbudowie Al. 29 listopada w Krakowie, od ul. Opolskiej do granic miasta Krakowa, polegających m.in. na poszerzeniu ulicy do dwóch pasów ruchu w każdą stronę, konieczna będzie przebudowa wiaduktów kolejowych na liniach kolejowych nr 8 i 95 przecinających modernizowany odcinek drogi. W efekcie na odcinku pomiędzy stacjami Kraków Główny i Kraków Batowice ruch pociągów przez najbliższe kilkanaście miesięcy będzie prowadzony w obu kierunkach po jednym czynnym torze. Ograniczenia te mogą skutkować nieznacznym wydłużeniem czasu przejazdu pociągów kursujących na trasie SKA2 ze względu na ograniczenia prędkości w pobliżu miejsca robót oraz konieczność wprowadzenia dłuższych postojów na stacjach pośrednich na potrzeby mijania się pociągów.

DODATKOWE ZMIANY NA TRASIE SKA2 W DNIACH 25-27 LISTOPADA

W dniach 25-27 listopada 2020 r. pociągi będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy z powodu wymiany urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Niedźwiedź – Zastów. Z tego względu rozkład jazdy pociągów SKA2 na te dni został ujęty w osobnych tabelach. Część pociągów będzie w tym okresie kursować w nieco wcześniejszych godzinach, w związku z czym prosimy o uważne sprawdzanie rozkładu jazdy.

SKIEROWANIE CZĘŚCI KURSÓW SKA3 DROGĄ OKRĘŻNĄ ORAZ DO STACJI KRAKÓW OLSZA

Ze względu na kolejne fazy przebudowy stacji Kraków Płaszów i trwającą modernizację szlaku kolejowego Kraków Główny – Kraków Płaszów, zmianie ulegnie trasa niektórych pociągów SKA3:

  • 2 kursy na odcinku Kraków Główny – Podłęże będą kursować drogą okrężną przez Kraków Nową Hutę z obsługą podróżnych na przystankach Kraków Batowice, Kraków Lubocza oraz Kraków Nowa Huta.

Za jadące drogą okrężnie kursy dodatkowo zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Główny – Podłęże obsługująca stacje i przystanki pomijane przez pociąg (Węgrzce Wielkie, Kokotów, Kraków Bieżanów, Kraków Prokocim, Kraków Płaszów oraz Kraków Zabłocie). Autobusy będą na stacji Podłęże skomunikowane z pociągami.

  • 2 kursy skończą, a 1 kurs rozpocznie bieg na stacji Kraków Olsza. Dojazd do stacji Kraków Główny możliwy będzie dzięki honorowaniu biletów w Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

KONTYNUACJA PRZERWY W RUCHU NA ODCINKU:

KRAKÓW GŁÓWNY – KRAKÓW PŁASZÓW – KRAKÓW BIEŻANÓW – PODŁĘŻE

Przez cały okres obowiązywania zmienionego rozkładu jazdy, w dni robocze kontynuowane będą prace budowlane wymuszające wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury przerwy w ruchu pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9:45-14:20.

Podobnie jak w poprzednich rozkładach jazdy, zmiany w kursowaniu dotyczyć będą pociągów SKA1 i SKA3. W przypadku połączeń SKA1 oznaczać to będzie zastąpienie kursów realizowanych pociągami przez honorowanie biletów w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Z kolei dla połączeń SKA3 na odcinku Podłęże – Kraków Główny uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa, która zapewni dojazd do wszystkich stacji i przystanków pośrednich na odcinku objętym wstrzymaniem ruchu pociągów.

Szczegółowe informacje o zmianach zostały zawarte w tabelach rozkładu jazdy, w ulotce oraz w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach.

MOŻLIWE UTRUDNIENIA

Pomimo dokładania wszelkich starań dla prowadzenia ruchu pociągów zgodnie z rozkładem jazdy, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów, na które Koleje Małopolskie sp. z o.o. jako przewoźnik nie ma wpływu.

Za wszelkie niedogodności, z którymi mogą się Państwo spotkać podczas podróży w związku z prowadzoną modernizacją uprzejmie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Skargi, wnioski i reklamacje dotyczące realizacji przejazdu pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie sp. z o.o. prosimy przekazywać na adres e-mail: pasazer@malopolskiekoleje.com.pl.

ROZKŁADY JAZDY OBOWIĄZUJĄCE OD 08.11.2020 r.:

- SKA1 Wieliczka Rynek-Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko (obowiązuje w okresie 08.11.2020 - 12.12.2020)

- SKA2 Kraków Główny - Sędziszów (obowiązuje w okresie 08.11.2020 - 12.12.2020 opróćz 25-27.11.2020)

- SKA2 Kraków Główny - Sędziszów (obowiązuje w okresie 25-27.11.2020)

- SKA3 Kraków Główny - Tarnów (obowiązuje w okresie 08.11.2020 - 12.12.2020)

- Kraków Główny - Tarnów - Nowy Sącz - Krynica-Zdrój (obowiązuje w okresie 08.11.2020 - 12.12.2020)

- (Kraków Główny / Nowy Sącz) - Stróże - Jasło (obowiązuje w okresie 08.11.2020 - 12.12.2020)

Informacja o miejscach zatrzymania zastępczej komunikacji autobusowej

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

e-mail: sekretariat@kolejemalopolskie.com.pl

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczkilogo