Odwołanie dodatkowych pociągów w relacji Kraków Główny - Kraków Lubocza - Kraków Nowa Huta na okres Wszystkich Świętych

Drodzy Podróżni,

W związku z brakiem możliwości zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, przy równoczesnym zachowaniu płynności ruchu na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Blokowej zlokalizowanego przy przystanku kolejowym Kraków Lubocza, po przeprowadzonych analizach oraz konsultacjach z Urzędem Miasta Krakowa, Zarządem Transportu Publicznego oraz Zakładem Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Krakowie, z przykrością informujemy, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu zaplanowanych w dniach 31 X – 1 XI 2020 r. dodatkowych pociągów w relacji Kraków Główny – Kraków Lubocza – Kraków Nowa Huta.

Dodatkowe 24 połączenia zaplanowane do uruchomienia w tych dniach w godzinach 9:00-16:00 przez „Koleje Małopolskie” sp. z o.o. oraz POLREGIO sp. z o.o. spowodowałyby konieczność dodatkowego zamknięcia przejazdu na ul. Blokowej w tych godzinach na ponad 100 minut. W połączeniu z pozostałymi pociągami kursującymi przez ten przejazd łączny czas zamknięcia przejazdu wyniósłby niemal 180 minut.

W związku z faktem, że wspomniany przejazd pełni kluczową rolę w obsłudze Cmentarza Grębałów przez pojazdy Komunikacji Miejskiej w Krakowie (zgodnie z danymi ZTP w szczycie od 40 do 50 kursów na godzinę), jak również odbywa się tam wtedy wzmożony ruch pieszych, uruchomienie dodatkowych pociągów mogłoby doprowadzić do faktycznego paraliżu ruchu drogowego w tym rejonie.

Mając na uwadze dobro wszystkich użytkowników transportu publicznego w tym szczególnym okresie zdecydowaliśmy się wybrać rozwiązanie, które będzie mniej uciążliwe dla ogółu.

Jednocześnie mając na uwadze pozytywny odbiór zaproponowanej przez nas oferty, będziemy pozostawać w stałym kontakcie z Miastem Kraków, aby na przyszły rok wypracować formułę współpracy umożliwiającą optymalne wykorzystanie obu środków transportu zarówno w okresie Wszystkich Świętych, jak również w ramach docelowej integracji komunikacji miejskiej i kolejowej.

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

e-mail: sekretariat@kolejemalopolskie.com.pl

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczkilogo