×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/koleje/public_html/images/6listopada.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/6listopada

Nowy pociąg Kolei Małopolskich już na trasie

Pierwszy pociąg w barwach Kolei Małopolskich przejechał 6 listopada z Krakowa do Wieliczki. 14 grudnia pojazdy samorządowej spółki rozpoczną regularne kursowanie na tej trasie, a już 6 listopada władze województwa, które są właścicielem Kolei Małopolskich, zaprezentowały pociągi Acatus Plus, które będą jeździć tym szlakiem. Pasażerowie po raz pierwszy pokonali trasę z Krakowa do Wieliczki i z Wieliczki do Krakowa pociągiem Kolei Małopolskich.

Marszałek Marek Sowa zapowiedział, że do końca roku Województwo Małopolskie będzie posiadać 31 nowoczesnych pociągów. - Do pełnej obsługi tras regionalnych potrzebujemy 60 pociągów i tę brakującą liczbę mamy już ujętą w planach inwestycyjnych – zapewnił marszałek. Dziękował przedstawicielom samorządów lokalnych za wsparcie dla władz województwa w rozwijaniu Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Marek Sowa zapowiedział, że od 14 grudnia będzie można ustawiać zegarki na podstawie odjazdów pociągów Kolei Małopolskich. Wicemarszałek Roman Ciepiela zapewnił, że pociągi nie tylko będą kursować punktualne, ale także będą komfortowe i bezpieczne, a po zakończeniu modernizacji linii kolejowej do Międzynarodowego Portu Lotniczego pojazdy Kolei Małopolskich będą kursować na trasie Wieliczka - Kraków – Balice.

Pociągi z Krakowa do Wieliczki staną się alternatywą dla innych środków transportu ze względu na krótki czas przejazdu na tej trasie i powinny się przyczynić do zmniejszenia korków na drogach i do poprawy jakości powietrza – przekonywał wicemarszałek Wojciech Kozak.

Prezes Kolei Małopolskich Ryszard Rębilas podziękował zarządowi województwa za wsparcie udzielone spółce.
Burmistrz Wieliczki zapowiedział, że władze miasta chciałyby także, aby zaczęły kursować autobusy dowożące pasażerów do stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia z okolicznych miejscowości, co byłyby uzupełnieniem systemu szybkiej kolei aglomeracyjnej.

{gallery}6listopada{/gallery}

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

e-mail: sekretariat@kolejemalopolskie.com.pl

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczkilogo