Pierwszy pociąg w barwach Kolei Małopolskich przejechał 6 listopada z Krakowa do Wieliczki. 14 grudnia pojazdy samorządowej spółki rozpoczną regularne kursowanie na tej trasie, a już 6 listopada władze województwa, które są właścicielem Kolei Małopolskich, zaprezentowały pociągi Acatus Plus, które będą jeździć tym szlakiem. Pasażerowie po raz pierwszy pokonali trasę z Krakowa do Wieliczki i z Wieliczki do Krakowa pociągiem Kolei Małopolskich.

Spółka „Koleje Małopolskie” sp. z o.o. została powołana na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego z 2 grudnia 2013 r. Firma jest podmiotem, w którym 100% udziałów posiada Samorząd Województwa Małopolskiego reprezentowany przez Zarząd Województwa Małopolskiego, pełniący w Spółce funkcję Zgromadzenia Wspólników.

Pociąg w barwach Kolei Małopolskich na torach.

- Zależy nam na tym, aby koleją po Małopolsce jeździło się komfortowo, pociągi przyjeżdżały na czas, a pasażerowie byli zadowoleni ze standardu oferowanych usług. Dlatego postawiliśmy na wymianę taboru, zakup własnych, nowoczesnych pociągów do realizacji przewozów regionalnych i powołaliśmy samorządowa spółkę Koleje Małopolskie – podkreśla Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego.

Od 14 grudnia 2014 r. Koleje Małopolskie będą przewozić pasażerów na trasie Kraków- Wieliczka nowoczesnymi, klimatyzowanymi pociągami z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, ze stanowiskami do przewożenia rowerów. Podróż potrwa zaledwie 21 minut, a pociągi będą kursowały w dzień powszedni od godz. 5 do 23 co pół godziny.

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki