Zmiana rozkładu jazdy pociągów od 14 czerwca 2020 r.

Drodzy Podróżni, w związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 14 czerwca 2020 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów.

 PRZYWRÓCENIE PEŁNEJ OFERTY PRZEWOZOWEJ

Po okresie nadzwyczajnych ograniczeń związanych z pandemią choroby COVID-19, od 14 czerwca 2020 r. wracamy do realizacji standardowej oferty przewozowej na wszystkich trasach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie sp. z o.o.

WIĘKSZA CZĘSTOTLIWOŚĆ POCIĄGÓW NA LOTNISKO

Od 14 czerwca do 2 lipca ze względu na kolejne fazy prac modernizacyjnych na stacji Kraków Główny kursowanie pociągów do stacji Kraków Lotnisko będzie możliwe tylko co 60 minut. Jednak już od 3 lipca przywrócona zostanie częstotliwość 30-minutowa. Pociągi w relacji Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Lotnisko, kursujące w cyklu godzinnym, zostaną uzupełnione o pociągi relacji Kraków Główny – Kraków Lotnisko co umożliwi dojazd z centrum Krakowa do zachodniej części miasta oraz Kraków Airport w cyklu półgodzinnym.

URUCHOMIENIE PRZYSTANKU KRAKÓW BRONOWICE

Od 14 czerwca uruchomiony zostanie nowy przystanek osobowy Kraków Bronowice na trasach Kraków Główny – Kraków Lotnisko oraz Kraków Główny – Katowice/Oświęcim. Przystanek zlokalizowany jest w pobliżu ulicy Armii Krajowej. Będą się tam zatrzymywać m.in. pociągi linii SKA1. Pozwoli to na bardzo dogodne skomunikowanie północno-zachodnich dzielnic Krakowa z centrum miasta oraz Kraków Airport. Czas dojazdu ze stacji Kraków Główny do nowego przystanku wyniesie jedynie 7 minut.

WAKACYJNE POCIĄGI DO ZAKOPANEGO I POPRADU

W związku z przerwą w pracach modernizacyjnych na linii kolejowej do Zakopanego, od 27 czerwca wracają cieszące się dużą popularnością weekendowe przyspieszone połączenia w relacji Kraków Główny – Zakopane. Zapewnią one sprawny i komfortowy przejazd do stolicy polskich gór.

Jednocześnie niezwłocznie po przywróceniu międzynarodowego ruchu kolejowego, w każdy wakacyjny weekend ponownie uruchomimy - wspólnie z Kolejami Słowackimi (ZSSK) - pociągi w relacji Poprad-Tatry – Muszyna. Pociągi będą kursować w takich samych godzinach jak w sezonie zimowym. Będą one również skomunikowane z wybranymi pociągami w relacji Kraków – Muszyna – Krynica-Zdrój.

KONTYNUACJA PRZERWY W RUCHU NA ODCINKU:

KRAKÓW GŁÓWNY – KRAKÓW PŁASZÓW – KRAKÓW BIEŻANÓW – PODŁĘŻE

Przez cały okres obowiązywania zmienionego rozkładu jazdy, w dni robocze kontynuowane będą prace budowlane wymuszające wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury przerwy w ruchu pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9:30-14:00.

Podobnie jak w poprzednich rozkładach jazdy, zmiany w kursowaniu dotyczyć będą pociągów SKA1 i SKA3. W przypadku połączeń SKA1 oznaczać to będzie zastąpienie kursów realizowanych pociągami przez honorowanie biletów w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Z kolei dla połączeń SKA3 na odcinku Podłęże – Kraków Główny uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa, która zapewni dojazd do wszystkich stacji i przystanków pośrednich na odcinku objętym wstrzymaniem ruchu pociągów.

PRZYWRÓCENIE OBSŁUGI PRZYSTANKU KRAKÓW PROKOCIM PRZEZ KOMUNIKACJĘ ZASTĘPCZĄ

W związku z planowanym zakończeniem remontu ulicy Bieżanowskiej, na początku lipca przywrócona zostanie obsługa przystanku Kraków Prokocim przez kursy zastępczej komunikacji autobusowej. Autobusy zastępcze kursujące za część pociągów na odcinku Kraków Główny – Podłęże będą zatrzymywać się na przystanku autobusowym „Prokocim Rynek” przy ulicy Bieżanowskiej.

Do dnia otwarcia remontowanego fragmentu tej ulicy, autobusy będą kursować z pomięciem przystanku Kraków Prokocim.

Szczegółowe informacje o zmianach zostały zawarte w tabelach rozkładu jazdy w ulotce, na stronie przewoźnika oraz w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach.

MOŻLIWE UTRUDNIENIA

Pomimo dokładania wszelkich starań dla prowadzenia ruchu pociągów zgodnie z rozkładem jazdy, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów, na które Koleje Małopolskie sp. z o.o. jako przewoźnik nie ma wpływu.

Za wszelkie niedogodności, z którymi mogą się Państwo spotkać podczas podróży w związku z prowadzoną modernizacją uprzejmie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Skargi, wnioski i reklamacje dotyczące realizacji przejazdu pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie sp. z o.o. prosimy przekazywać na adres e-mail: pasazer@malopolskiekoleje.com.pl.

ROZKŁADY JAZDY OBOWIĄZUJĄCE OD 14.06.2020 r.:

- SKA1 Wieliczka Rynek-Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko (obowiązuje w okresie 14.06.2020 - 29.08.2020)

- SKA2 Kraków Główny - Sędziszów (obowiązuje w okresie 14.06.2020 - 29.08.2020)

- SKA3 Kraków Główny - Tarnów (obowiązuje w okresie 14.06.2020 - 29.08.2020)

- Kraków Główny - Tarnów - Nowy Sącz - Krynica-Zdrój (obowiązuje w okresie 14.06.2020 - 29.08.2020)

- (Kraków Główny / Nowy Sącz) - Stróże - Jasło (obowiązuje w okresie 14.06.2020 - 29.08.2020)

- Kraków Główny - Zakopane (obowiązuje w okresie 14.06.2020 - 29.08.2020)

- Muszyna - Poprad (obowiązuje w okresie 20.06.2020 - 29.08.2020)

Informacja o miejscach zatrzymania zastępczej komunikacji autobusowej

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki