Zmiana rozkładu jazdy od 21 października 2018 r.

Drodzy podróżni,

W związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 21 października 2018 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów.

KONTYNUACJA PRZERWY W RUCHU NA ODCINKU KRAKOW GŁÓWNY – KRAKÓW PŁASZÓW – KRAKÓW BIEŻANÓW – PODŁĘZE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 9:30 – 14:20.

W całym okresie obowiązywania zmienionego rozkładu jazdy (od 21 października do 8 grudnia) w dni robocze kontynuowane będą prace budowlane wymuszające wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury przerwy w ruchu pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9:30-14:20. Podobnie jak w poprzednich rozkładach jazdy zmiany w kursowaniu dotyczyć będą pociągów SKA1 i SKA3.

Za pociągi SKA3 zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Podłęże – Kraków Główny, natomiast za odwołane pociągi na odcinku Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia obowiązuje honorowanie biletów w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na dotychczasowych zasadach.

PRZYWRÓCENIE WSZYSTKICH KURSÓW SKA3 DO KRAKOWA GŁÓWNEGO

Po czasowych utrudnieniach związanych ze skróceniem części kursów do stacji Kraków Płaszów od 21 października wszystkie pociągi z i w kierunku Tarnowa będą bezproblemowo dojeżdżać do stacji Kraków Główny.

Niewielka zmiana dotyczyć będzie porannego kursu pociągu „NIKIFOR”, który na odcinku Podłęże – Kraków Główny pojedzie drogą okrężną z pominięciem stacji Kraków Bieżanów, Kraków Płaszów oraz Kraków Zabłocie.

KOLEJNA FAZA ROBÓT UTRZYMANIOWYCH NA TRASIE SKA2 KRAKÓW – SĘDZISZÓW

Przez cały okres obowiązywania rozkładu jazdy od 21 października do 8 grudnia ze względu na konieczne prace naprawcze torowiska oraz sieci trakcyjnej na odcinku Kraków Batowice – Zastów – Niedźwiedź – Słomniki ruch prowadzony będzie po jednym torze z ograniczoną możliwością mijania się pociągów na stacjach pośrednich. Konsekwencjami wprowadzonych ograniczenia w przepustowości będą:

- znaczącymi zmianami w godzinach przyjazdów i odjazdów pociągów,

- zawieszenie kursowania 7 pociągów w relacji Kraków Główny – Miechów,

- wprowadzenie za 2 pociągi w relacji Kraków Główny – Sędziszów zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Kraków Główny – Słomniki,

- brak postoju 2 kursów na stacji Zastów ze względu na ograniczoną dostępność peronów.

Szczegółowe informacje o zmianach zostały zawarte w tabelach rozkładów jazdy w ulotce, na stronie przewoźnika oraz w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach.

MOŻLIWE UTRUDNIENIA

Pomimo dokładania wszelkich starań dla prowadzenia ruchu pociągów zgodnie z rozkładem jazdy, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów, na które Koleje Małopolskie sp. z o.o. jako przewoźnik nie ma wpływu.

Za wszelkie niedogodności, z którymi mogą się Państwo spotkać podczas podróży w związku z prowadzoną modernizacją uprzejmie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Skargi, wnioski i reklamacje dotyczące realizacji przejazdu pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie sp. z o. o. prosimy przekazywać na adres e-mail: pasazer@malopolskiekoleje.com.pl.

Rozkłady jazdy obowiązujące od 21.10.2018 r.:

SKA1

SKA2

SKA3

Kraków Główny - Tarnów - Jasło / Nowy Sącz - Krynica-Zdrój (obowiązuje w okresie 21.10 - 8.12.2018)

Miejsca zatrzymania kursów obsługiwanych zastępczą komunikacją autobusową.

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

e-mail: sekretariat@kolejemalopolskie.com.pl

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki