Zmiana rozkładu jazdy od 2 września 2018 r.

Drodzy podróżni,

W związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 2 września 2018 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów.

KONTYNUACJA PRZERWY W RUCHU NA ODCINKU KRAKOW GŁÓWNY – KRAKÓW PŁASZÓW – KRAKÓW BIEŻANÓW – PODŁĘZE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 9:30 – 14:20.

W całym okresie obowiązywania zmienionego rozkładu jazdy (od 2 września do 20 października) w dni robocze kontynuowane będą prace budowlane wymuszające wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury przerwy w ruchu pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9:30-14:20. Podobnie jak w poprzednich rozkładach jazdy zmiany w kursowaniu dotyczyć będą pociągów SKA1 i SKA3.

Za pociągi SKA3 zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Podłęże – Kraków Główny, natomiast za odwołane pociągi na odcinku Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia obowiązuje honorowanie biletów w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie w dotychczasowym kształcie.

SKRÓCENIE CZĘŚCI POCIĄGÓW SKA3 DO KRAKOWA PŁASZOWA

Wskutek znaczącego zmniejszenia przepustowości odcinka Kraków Główny – Kraków Płaszów po zamknięciu przez zarządcę infrastruktury  Kraków Zabłocie – Kraków Płaszów, część pociągów z i w kierunku Tarnowa normalnie kończących bieg na stacji Kraków Główny zostały skrócone do stacji Kraków Płaszów.

W tabeli z rozkładem jazdy wyszczególnione są możliwości przesiadki na stacji Kraków Płaszów z i do pociągów SKA1 celem dojazdu do Krakowa Głównego. Ponadto wszystkie bilety ważne na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów będą honorowane w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie pomiędzy tymi stacjami kursujących po trasie linii tramwajowych 3 i 50.

MNIEJSZA SKALA UTRUDNIEŃ NA TRASIE SKA2 KRAKÓW – SĘDZISZÓW

Ze względu na konieczne dalsze prace naprawcze torowiska na różnych odcinkach linii kolejowej pomiędzy Krakowem a Sędziszowem, ten krótki cykl podzielony zostanie na dwa terminy – 2.09 – 16.10 oraz 17-20.10.2018 ze zmienionymi godzinami kursowania pociągów w każdym z nich.

Najistotniejsze zmiany w tym czasie dotyczyć będą 4 par pociągów kursujących w relacji Kraków – Miechów.  Z uwagi na prowadzone prace torowe w okresie od 2 września do 16 października zostanie za nie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Słomniki – Miechów.

PRACE TOROWE NA POMIĘDZY TARNOWEM A NOWYM SĄCZEM I KRYNICĄ

Na potrzeby prowadzenia robót torowych na różnych odcinkach linii kolejowej Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój w terminie od 3 września do 5 października zarządca infrastruktury wprowadza od poniedziałku od godziny 7:00 do piątku do godziny 16:30 przerwę w ruchu. W efekcie pociągi w relacjach Kraków Główny – Nowy Sącz i Kraków Główny – Krynica-Zdrój będą kursować w pełnej relacji jedynie w piątki, soboty niedziele. W przeciwnym kierunku bez przeszkód kursy odbywać będą się w soboty, niedziele i poniedziałki. W pozostałe dni podróżni na odcinku Tarnów – Nowy Sącz/Krynica-Zdrój będą przewożeni zastępczą komunikacją autobusową.

Szczegółowe informacje o zmianach zostały zawarte w tabelach rozkładów jazdy w ulotce, na stronie przewoźnika oraz w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach.

MOŻLIWE UTRUDNIENIA

Pomimo dokładania wszelkich starań dla prowadzenia ruchu pociągów zgodnie z rozkładem jazdy, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów, na które Koleje Małopolskie sp. z o.o. jako przewoźnik nie ma wpływu.

Za wszelkie niedogodności, z którymi mogą się Państwo spotkać podczas podróży w związku z prowadzoną modernizacją uprzejmie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Skargi, wnioski i reklamacje dotyczące realizacji przejazdu pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie sp. z o. o. prosimy przekazywać na adres e-mail: pasazer@malopolskiekoleje.com.pl.

Rozkłady jazdy obowiązujące od 2.09.2018 r.:

SKA1

SKA2

SKA3

Kraków Główny - Tarnów - Jasło / Nowy Sącz - Krynica-Zdrój (obowiązuje w okresie 2.09 - 20.10.2018)

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

e-mail: sekretariat@kolejemalopolskie.com.pl

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki