Zmiana rozkładu jazdy od 11 marca 2018 r.

Drodzy Podróżni, w związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., od 11 marca 2018 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie.

PRZERWA W RUCHU NA ODCINKU KRAKÓW GŁÓWNY – KRAKÓW PŁASZÓW – KRAKÓW BIEŻANÓW – PODŁĘŻE W GODZINACH 9:30 – 14:30

Z uwagi na wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury, w związku z realizowanymi pracami budowalnymi, przerwy w ruchu w godzinach 9:30 – 14:30 na odcinku Kraków Główny – Podłęże istotne zmiany dotyczyć będą pociągów na trasach SKA1 i SKA3:

Ze względu na wciąż trwające ustalenia co do zakresu honorowania stosowne informacje zostaną podane niezwłocznie po ich zakończeniu.

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ NA TRASIE SKA1

W związku z wprowadzeniem honorowania biletów w KMK na odcinku Kraków Główny - Wieliczka zmianie ulegnie kształt funkcjonującej dotychczas zastępczej komunikacji autobusowej. Dla zapewnienia możliwie najlepszej oferty przewozowej w porach występowania największych potoków podróżnych, poza możliwością przejazdu na bilecie kolejowym w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie, utrzymane zostaną kursy na odcinku Kraków Główny - Wieliczka Rynek Kopalnia w dni robocze w godzinach porannego i popołudniowego szczytu przewozowego (odjazdy z Wieliczki o 6:00, 7:00, 8:00, 15:05, 16:05 oraz z Krakowa Głównego 14:30, 15:30, 16:30, 17:30).

Komunikacja zastępcza na odcinku Kraków Główny – Kraków Lotnisko funkcjonować będzie w formie zbliżonej do dotychczasowej.

ZMIANA W KURSOWANIU POCIĄGÓW NA TRASIE SKA2 SĘDZISZÓW – KRAKÓW – SKAWINA

Ze względu na istotne zmniejszenie przepustowości zarówno odcinka Kraków Główny – Kraków Zabłocie, jak również samej stacji Kraków Główny od 11 marca nastąpi rozdzielenie relacji pociągów SKA2 na Sędziszów – Kraków Główny oraz Kraków Płaszów – Skawina.

Dodatkowo ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych krawędzi peronowych na stacji Kraków Główny od 18 kwietnia 4 kursy z i w kierunku Miechowa pojadą drogą okrężną do stacji Kraków Płaszów z pominięciem stacji Kraków Główny.

KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA W MAJU I CZERWCU NA ODCINKU GRYBÓW – NOWY SĄCZ

Od 8 maja do 8 czerwca na potrzeby modernizacji odcinka Grybów – Nowy Sącz zarządca infrastruktury od poniedziałku od godziny 7:00 do piątku do godziny 18:00 wprowadza przerwę w ruchu. W efekcie pociągi w relacjach Kraków Główny – Nowy Sącz i Kraków Główny – Krynica-Zdrój będą kursować w pełnej relacji jedynie w piątki, soboty niedziele. W przeciwnym kierunku bez przeszkód kursy odbywać będą się w soboty, niedziele i poniedziałki. W pozostałe dni podróżni na odcinku Grybów – Nowy Sącz będą przewożeni zastępczą komunikacją autobusową.

Szczegółowe informacje o zmianach zostaną opublikowane w ulotkach z rozkładem jazdy, na stronie przewoźnika oraz w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach osobowych.

MOŻLIWE UTRUDNIENIA

Pomimo dokładania wszelkich starań dla prowadzenia ruchu pociągów zgodnie z rozkładem jazdy, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów, na które Koleje Małopolskie sp. z o.o. jako przewoźnik nie ma wpływu.

Za wszelkie niedogodności, z którymi mogą się Państwo spotkać podczas podróży w związku z prowadzoną modernizacją uprzejmie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Skargi, wnioski i reklamacje dotyczące realizacji przejazdu pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie sp. z o.o. prosimy przekazywać na adres e-mail pasazer@malopolskiekoleje.com.pl.

Rozkłady jazdy obowiązujące od 11.03.2018 r.:

SKA1

SKA2

SKA3

Kraków Główny - Tarnów - Jasło / Nowy Sącz - Krynica-Zdrój (obowiązuje w okresie 11.03.2018 - 9.06.2018)

Kraków Główny / Nowy Sącz - Jasło (obowiązuje w okresie 11.03.2018 - 9.06.2018)

 

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki