Pociągiem do Zakopanego – na Święta i Sylwestra

Koleje Małopolskie po raz kolejny uruchamiają specjalne kursy do Zakopanego. Tym razem będą to cztery pary połączeń w okresie świąteczno-noworocznym. Gdy więc Święta Bożego Narodzenia lub Sylwestra planujecie spędzić w stolicy Tatr, to warto wybrać się tam nie samochodem, lecz pociągiem, by mieć pewność, że nie utkniemy w kilkugodzinnym korku.

Pierwszy pociąg Kolei Małopolskich pojawi się w Zakopanem 23 grudnia. Kolejne kursy zaplanowane są na 26 i 30 grudnia oraz 1 stycznia. Stanowią one propozycję dla różnych grup podróżnych. Zarówno tych osób, którzy mają w planach tylko krótki wyjazd świąteczny, jak i szykujących się na dłuższy pobyt w górach, czy też chcących spędzić tam sylwestrową noc.

Pociąg wyruszy ze stacji Kraków Główny o godzinie 9:22, by w Zakopanem pojawić się o 12:11. W drogę powrotną wyjedzie z Zakopanego o 19:22, a do Krakowa dotrze o 22:16.

Pamiętając, że czas świąteczno-noworoczny zawsze jest okresem dużego zainteresowania wyjazdami w góry, co wiąże się z dużym ruchem i korkami na drogach, pociągi Kolei Małopolskich będą prawdopodobnie najszybszą formą zarówno dojazdu do Zakopanego, jak i powrotu z wypoczynku do Krakowa.

Tradycyjnie ważną zachętą do podróży koleją będą atrakcyjne ceny biletów na tej trasie. Normalny bilet z Krakowa do Zakopanego kosztuje tylko 14,00 zł. Jeszcze mniej zapłacą posiadacze ważnej legitymacji studenckiej, bo jedyne 6,86 zł. Obowiązują również pozostałe ulgi ustawowe.

Bilety dostępne są w przedsprzedaży za pośrednictwem strony internetowej stronę internetową Kolei Małopolskich, karty MKA, aplikacji iMKA oraz serwisu E-Podróżnik (http://www.e-podroznik.pl), natomiast w dniu wyjazdu u obsługi pociągu.

 

ROZKŁAD JAZDY

 

 

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

e-mail: sekretariat@kolejemalopolskie.com.pl

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczkilogo