Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy od 15 października!

9.10.2017

Drodzy Podróżni, w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac modernizacyjnych na terenie krakowskiego węzła kolejowego przez zarządcę infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w dniu 15 października 2017 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie.

 

ZMIANA CYKLICZNOŚCI KURSOWANIA POCIĄGÓW NA TRASIE SKA1 WIELICZKA RYNEK KOPALNIA – KRAKÓW LOTNISKO

W wyniku zmian w układzie zamknięć torowych zmianie ulegają godziny rozkładu jazdy. Pociągi w pełnej relacji Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko będą wyjeżdżać z Wieliczki w cyklu godzinnym ok. 30-40 minut po każdej godzinie. W kierunku przeciwnym pociągi ze stacji Kraków Lotnisko wyjadą ok. 40 minut po każdej godzinie. Zmiana ta była konieczna dla zachowania kursowania pociągów w pełnej relacji przynajmniej raz na godzinę.

Na odcinku Kraków Główny – Kraków Lotnisko w ramach wolnej przepustowości linii kolejowej w wybranych porach zostaną uruchomione dodatkowe kursy.

Za pozostałe pociągi, które w związku z prowadzonymi pracami odwołano zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa w relacji:

- Kraków Główny – Kraków Lotnisko (bez postojów na przystankach pośrednich),

- Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia (z postojami: Kraków Płaszów, Wieliczka Park).

NIEWIELKIE ZMIANY NA TRASIE SKA3 KRAKÓW GŁÓWNY – TARNÓW

Zdecydowanie mniejsza będzie skala zmian na trasie będzie dotyczyć pociągów na trasie Kraków Główny – Tarnów. Największe zmiany godzin kursowania dotyczyć będą połączeń przyjeżdżających do Krakowa pomiędzy 8:00 a 10:00.

Ponadto z uwagi na prace prowadzone w nocy 15/16, 16/17 i 18/19 października 2017 r. na odcinku Tarnów – Kłaj pociągi: 30349 rel. Kraków Główny (odj. 23:22) – Tarnów i 30352 rel. Tarnów – Kraków Główny (przyj. 5:34) zostaną zastąpione autobusami zastępczymi na części trasy.

ZMIANY W POŁĄCZENIU KRAKÓW – JASŁO

Z powodu braku przepustowości linii nr 91 na odcinku Kraków Główny – Podłęże w okresie od 15 października do 9 grudnia 2017 r. nie było możliwości wprowadzenia osobnego połączenia w relacji Kraków Główny – Jasło po godzinie 17:00. W związku z tym pociąg 30333 „NIKIFOR” zostanie złożony z dwóch pojazdów – pierwszy z nich pojedzie do Krynicy-Zdrój, natomiast drugi bezpośrednio do Jasła. Pojazdy zostaną rozłączone w Stróżach bez konieczności przesiadki.

Szczegóły dotyczące kursowania pociągów dostępne są na plakatowych rozkładach jazdy, w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach, na ulotkach, na stronie przewoźnika www.malopolskiekoleje.pl, w internetowych wyszukiwarkach rozkładu jazdy oraz na stronie www.portalpasazera.pl.

MOŻLIWE UTRUDNIENIA

Pomimo dokładania wszelkich starań dla prowadzenia ruchu pociągów zgodnie z rozkładem jazdy, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów, na które Koleje Małopolskie sp. z o.o. jako przewoźnik nie ma wpływu.

Za wszelkie niedogodności, z którymi mogą się Państwo spotkać podczas podróży w związku prowadzoną modernizacją uprzejmie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Rozkłady jazdy obowiązujące od 15.10 do 9.12.2017

 

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki