Galeria zdjęć przedstawia wygląd zewnętrzny i wewnętrzny zmodernizowanego trójczłonowego pociągu oznaczonego symbolem  14WE.

Testowanie zmodernizowanych pociągów

4.08.2017

W związku z dynamicznym rozwojem Spółki Koleje Małopolskie, stale rosnącą liczbą podróżnych korzystających z uruchamianych połączeń oraz planowanym rozszerzeniem działalności przewozowej o kolejne trasy, Koleje Małopolskie we współpracy z Industrial Division Sp. z o.o. rozpoczęły próby eksploatacyjne elektrycznych zespołów trakcyjnych 14WE-004 i 14WE-006.

Pojazdy te w ostatnim czasie przeszły głęboką modernizację w trakcie której zostały wyposażone m.in. w system dynamicznej informacji pasażerskiej, klimatyzację oraz monitoring przestrzeni pasażerskiej. Posiadają również udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – pochylnie ułatwiające wsiadanie i wysiadanie ze składu oraz przystosowaną toaletę.

Obecnie pojazdy są testowane w jazdach bez pasażerów. Jeśli pojazdy przejdą pozytywnie testy wówczas zostaną skierowane na kolejny etap jakim będą próby w ruchu liniowym z pasażerami na trasach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie.

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki