Galeria zdjęć przedstawiająca dzieci siedzące w pociągu kolei małopolskich

Dzień Dziecka z Kolejami Małopolskimi

Blisko 200 osób – dzieci wraz z opiekunami – obchodziło 1 czerwca dzień dziecka na pokładzie najnowocześniejszego pociągu Impuls Kolei Małopolskich.

Z okazji ich święta Koleje Małopolskie zabrały dzieci w niezwykłą, godzinną podróż dookoła Krakowa. Pociąg przejechał trasą Kraków Główny – Kraków Batowice – Kraków Nowa Huta – Kraków Płaszów – Kraków Główny. Ponad 40-kilometrowa podróż objęła zarówno odcinki, po których dziś kursują pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, jak również takie po których ostatni pociąg z pasażerami przejechał wiele lat temu. - Chcemy przekonywać od najmłodszych lat mieszkańców regionu do korzystania z ekologicznych środków transportu, a przecież najbardziej ekologiczna jest właśnie kolej - zaznacza prezes Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy. Na wycieczkę zostały zaproszone przedszkolaki i uczniowie małopolskich podstawówek. Część zaproszeń została rozlosowana wśród czytelników małopolskich mediów oraz rozdana za pośrednictwem profilu Kolei Małopolskich na Facebooku.

Sporą frajdę miały także dzieci z wielickich szkół, które wzięły udział  w konkursie zorganizowanym przez Kopalnię Soli w Wieliczce. Jedną z nagród był przejazd pociągiem Kolei Małopolskich na trasie z Wieliczki do Portu Lotniczego w Balicach, a na końcowej stacji Kraków Lotnisko/Airport najmłodsi mogli wejść do kabiny pociągu Impuls i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy maszynista.

Więcej zdjęć z obu imprez na profilu Kolei Małopolskich na Facebooku

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki