Drzewka dla Małopolan

Koleje Małopolskie wezmą udział w akcji „Drzewa dla Małopolan, Małopolska dla drzew!” organizowanej przez samorząd województwo małopolskiego. Akcja odbywa się w ramach obchodów Good Deeds Day Polska 2017, czyli Dnia dobrych uczynków.

Do wojewódzkiej inicjatywy sadzenia drzew w naszym regionie może przyłączyć się każdy, kto 31 marca odwiedzi jeden ze specjalnych punktów – w Krakowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu lub Tarnowie – odbierze sadzonkę i zasadzi drzewko na własnej działce. W ramach akcji sadzenia drzew w naszym województwie, na Małopolan będzie czekało prawie 2 tys. sadzonek, głównie drzewek liściastych: grabów, buków, brzóz, lip i klonów.

Drzewka pojadą też Kolejami Małopolskimi, bowiem w akcję rozdawania sadzonek włączył się wojewódzki przewoźnik. Pasażerowie, którzy w najbliższy piątek planują podróż na trasie z Krakowa Głównego do Wieliczki (odjazd z Dworca Głównego o godz. 15:13) w swoje drzewko będą mogli zaopatrzyć się w pociągu.

Żeby otrzymać sadzonkę, wystarczy odpowiedzieć na jedno z kilkudziesięciu pytań dotyczących drzew... i już można zabierać je do domu. Drzewko należy posadzić na własnej działce, a następnie pochwalić się efektem swojej pracy, wysyłając zdjęcie na adres: malopolskie.drzewa@umwm.pl.

Organizatorem akcji sadzenia drzew jest Województwo Małopolskie i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Więcej o akcji na stronie internetowej Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki