Na zawody Pucharu Świata w Zakopanem nowoczesnym pociągiem KMŁ

Wybierasz się na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, ale nie wiesz jak szybko i sprawnie dostać się do stolicy Tatr omijając wielogodzinne korki i tracąc czas na poszukiwanie miejsca do zaparkowania? Jedź pociągiem! W ten weekend (21-22 stycznia) specjalnie dla kibiców Koleje Małopolskie uruchomiły połączenia przyspieszone na trasach: Kraków Główny – Zakopane – Kraków Główny oraz z Nowy Targ – Zakopane – Nowy Targ.

Już w najbliższy weekend w Zakopanem odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które od zawsze przyciągają do stolicy polskich gór tysiące kibiców. W tym roku zainteresowanie zmaganiami sportowców przerosło oczekiwania organizatorów – od dawna brakuje miejsc noclegowych, a na drogach do Zakopanego od zeszłego tygodnia tworzą się korki. Nie będą one zmartwieniem wszystkich, którzy zamiast samochodu wybiorą się na zawody komfortowym pociągiem Kolei Małopolskich. Tylko w ten weekend uruchomione zostaną specjalne połączenia na trasach: Kraków Główny – Zakopane - Kraków Główny oraz Nowy Targ – Zakopane – Nowy Targ.

- Staraliśmy się jak najbardziej dostosować połączenia do potrzeb pasażerów. Przejazdy przyspieszone Kraków Główny – Zakopane – Kraków Główny zostały zaplanowane tak, by mogli z nich skorzystać kibice, którzy chcą porannym pociągiem dostać się z Krakowa lub Nowego Targu do Zakopanego i zostać w mieście lub jeszcze tego samego dnia wieczorem wrócić z powrotem, bo np. nie mają noclegu – mówi marszałek Małopolski Jacek Krupa. Mamy także alternatywę dla osób, które wybiorą samochód, ale zdecydują się pozostawić go w jednej z miejscowości pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem, lub będą w tych miejscowościach nocować – dla nich uruchomiony zostanie specjalny pociąg Nowy Targ – Zakopane – Nowy Targ, zatrzymujący się na wszystkich przystankach trasy – dodaje gospodarz regionu.

Co ważne, wszystkie weekendowe kursy do Zakopanego obsługiwane będą przez nowoczesne impulsy, wyposażone m.in. w internet, klimatyzację i liczne udogodnienia dla niepełnosprawnych, rodziców z dziećmi i turystów podróżujących np. ze sprzętem narciarskim. Koszt normalnego biletu na trasie Kraków - Zakopane wyniesie 14zł, od ceny tej obowiązują wszystkie ustawowe zniżki.

Pociągi kursować będą wg następującego planu:

W dniu 21 stycznia 2017 r.

Kraków Główny – Zakopane – Kraków Główny – połączenie przyspieszone

  • odjazd ze stacji Kraków Główny o godz. 8.36, odjazd ze stacji Nowy Targ o godz. 11.14 przyjazd do stacji Zakopane o godz. 11.32,
  • ▪ odjazd ze stacji Zakopane o godz. 19.24, odjazd ze stacji Nowy Targ o godz. 19.47 przyjazd do stacji Kraków Główny o godz. 23.08,

Nowy Targ- Zakopane – Nowy Targ – pociąg zatrzymywał się będzie na wszystkich stacjach

  • odjazd ze stacji Nowy Targ o godz. 12.42, przyjazd do stacji Zakopane o godz. 13.04,
  • odjazd ze stacji Zakopane o godz. 11.49 przyjazd do stacji Nowy Targ o godz. 12.14.

W dniu 22 stycznia 2017 r.

Kraków Główny – Zakopane – Kraków Główny – połączenie przyspieszone

  • odjazd ze stacji Kraków Główny o godz. 8.36, odjazd ze stacji Nowy Targ o godz. 11.14, przyjazd do stacji Zakopane o godz. 11.32,
  • odjazd ze stacji Zakopane o godz. 19.48, odjazd ze stacji Nowy Targ o godz. 20.07, przyjazd do stacji Kraków Główny o godz. 23.08.

Nowy Targ- Zakopane – Nowy Targ – pociąg zatrzymywał się będzie na wszystkich stacjach

  • odjazd ze stacji Nowy Targ o godz. 12.42, przyjazd do stacji Zakopane o godz. 13.04,
  • odjazd ze stacji Zakopane o godz. 11.49 przyjazd do stacji Nowy Targ o godz. 12.14

Rozklad jazdy do pobrania

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki