Dwa plakaty promujące akcję „Noc książki”.

Kolej na książkę

Noc Książki już wkrótce rusza z kolejnym działaniem. Tym razem projekt wychodzi poza mury krakowskiego Klubu Jagiellońskiego i dzięki podjęciu współpracy z Kolejami Małopolskimi zadomawia się w komunikacji pociągowej. W dniach 16–23 listopada podróżujący liniami Kolei Małopolskich do zakupionych biletów otrzymają czytelnicze nocoksiążkowe dodatki.

Akcja „Kolej na książkę” będzie prowadzona we wszystkich pociągach relacji: Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Airport – Wieliczka Rynek Kopalnia i Kraków Główny – Miechów/Sędziszów – Kraków Główny. W jej ramach, przez cały tydzień, wszyscy podróżujący pociągami Kolei przy zakupie biletu u konduktorów otrzymają w pakiecie specjalnie zaprojektowaną zakładkę Nocy Książki oraz ulotkę informującą o projekcie i zawierającą ciekawostkę ze świata literatury.

“Kolej na książkę” jest wspólną inicjatywą jednego z flagowych projektów Klubu Jagiellońskiego – Nocy Książki, oraz Kolei Małopolskich. Akcja ma za zadanie promocję czytelnictwa i popularyzację literatury w niecodzienny sposób. Za najlepszą do tego metodę organizatorzy uznali dotarcie do osób podróżujących kolejami i wykorzystujących czas spędzony w drodze na czytanie. Dodawanie do biletów zakładek do książek ma uprzyjemnić podróżnym przejazd i zachęcić ich do częstszego sięgania po literaturę.

Zachęcamy do udziału w akcji i w dniach 16–23 listopada w sposób szczególny polecamy zabieranie ze sobą w drogę ulubionych lektur!

Więcej informacji mozna znaleźć tutaj:

  1. Strona wydarzenia na Facebooku

  2. Noc Książki

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki