15 września pojadą pociągi z Krakowa do Portu Lotniczego w Balicach

Od 15 września zostanie uruchomione połączenie kolejowe na trasie Kraków Główny –Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach obsługiwane przez Koleje Małopolskie. Pociągi będą kursować według ustalonego wcześniej rozkładu jazdy o stałych porach, co pół godziny – ustaliły wspólnie Koleje Małopolskie i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odpowiadające za infrastrukturę kolejową.

Od połowy września pociągi Kolei Małopolskich będą najszybszym środkiem transportu, umożliwiającym dotarcie z centrum Krakowa do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach w zaledwie 18 minut.

Przed 15 września wykonawca modernizacji linii kolejowej zakończy prace, przeprowadzone zostaną testy techniczne i odbiory. Opóźnienie w uruchomieniu trasy zostało spowodowane spowolnieniem prac przez wykonawcę na ostatnim etapie inwestycji.

PKP PLK S.A. na podstawie oceny postępu prac wykonawcy w ostatnich dniach zarówno przy torach, jak i przy urządzeniach sterowania ruchem, z uwzględnieniem czasu niezbędnego na wykonanie testów, uznały termin 15 września za możliwy do uruchomienia pełnej eksploatacji linii. Taki zakres uruchomienia pociągów – według pełnego rozkładu jazdy, zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa, był warunkiem rozpoczęcia obsługi połączenia kolejowego na tej linii przez Koleje Małopolskie.

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

e-mail: sekretariat@kolejemalopolskie.com.pl

Infolinia:

703 20 20 25 (6:00 - 22:00)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczkilogo