Na zdjęciu od góry Agnieszka Piątek  półmilionowy pasażerem Kolei Małopolskich stoi na peronie na tle pociągu Kolei Małopolskich trzymając w rękach pamiątkowy bilet. Za nią stoi Grupka przedstawicieli władz samorządowych i kolei małopolskich. Na zdjęciu na dole od lewej marszałek Małopolski Marek Sowa i Agnieszka Piątek rozmawiają w przedziale pociągu Kolei Małopolskich.

Pół miliona pasażerów w sześć miesięcy

Koleje Małopolskie (spółka, której właścicielem jest samorząd województwa małopolskiego) w ciągu niespełna sześciu miesięcy, od 14 grudnia do 1 czerwca 2015 r., przewiozły pół miliona pasażerów na trasie Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny. Półmilionowa pasażerka, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego, mieszkająca w Wieliczce otrzymała 1 czerwca 2015 r. bilet uprawniający do przejazdów na trasie Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny przez dwa wybrane miesiące od marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy i prezesa zarządu Kolei Małopolskich Ryszarda Rębilasa. 

Prezentami swoją mieszkankę uhonorowały także władze Miasta I Gminy Wielczka.

Marszałek Marek Sowa, członek Zarządu Województw Małopolskiego Jacek Krupa i prezes Ryszard Rębilas wsiedli do pociągu na stacji Kraków Główny i w drodze do Wieliczki opowiadali m.in. o planach uruchomienia kolejnych linii w barwach Kolei Małopolskich.

We wrześniu planowane jest uruchomienie połączenia Kraków Główny – Międzynarodowy Port Lotniczy Balice. Planowany czas przejazdu to tylko to 18 minut, a pociągi mają kursować co 30 minut. Po zakończeniu remontu sieci kolejowej, planowane jest uruchomienie od grudnia 2015 r. połączenia Kraków - Miechów (planowany czas przejazdu 40 minut) oraz Kraków – Tarnów (planowany czas przejazdu 75 minut). Planuje się, że na obu trasach w godzinach szczytu, czyli między 5 a 9 rano oraz między 15 a 19, pociągi będą jeździły co pół godziny, a poza nim - co godzinę.

Docelowy plan zakłada, że pociągi Kolei Małopolskich będą wozić pasażerów także na trasach: Kraków – Trzebinia/Chrzanów oraz Sędziszów – Kraków – Podbory Skawińskie.

DSC00181xxxx

 

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

e-mail: sekretariat@kolejemalopolskie.com.pl

Infolinia:

703 20 20 25 (6:00 - 22:00)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczkilogo