Pociąg Kolei Małopolskich stojący na peronie.

Kolej Aglomeracyjna w Miechowie

Pierwszy pociąg w barwach Kolei Małopolskich przejechał 5 grudnia na trasie Kraków-Miechów-Kraków, promując to połączenie, które zostanie uruchomione 13 grudnia wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy.

Skład stojący na stacji w Miechowie cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy oglądali wnętrze pociągu i mieli okazje zapoznać się z ofertą usług Kolei Małopolskich. - Promujemy drugą nitkę Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, dzięki której mieszkańcy będą mogli podróżować na trasie z Krakowa do Miechowa i dalej do Sędziszowa. To kolejny krok w rozwoju Kolei Małopolskich i Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej  - podkreślił marszałek Małopolski Jacek Krupa w trakcie przejazdu.

Na odcinku Kraków-Miechów kursować będzie 36 pociągów dziennie, w tym 10 do Sędziszowa. W godzinach szczytu pociągi jeździły będą na tej trasie co 45 minut, a poza godzinami szczytu co 60 minut. - Ceny biletów są niezwykle konkurencyjne, niższe niż u przewoźników drogowych. W połączeniu ze znacznie krótszym czasem dojazdu i nowoczesnym taborem zakupionym przez samorząd województwa liczymy na duże zainteresowanie ofertą Kolei Małopolskich – zaznaczył prezes samorządowej spółki kolejowej Ryszard Rębilas.

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

e-mail: sekretariat@kolejemalopolskie.com.pl

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczkilogo