Galeria zdjęć przedstawiająca przejazd pierwszego pociąg Kolei Małopolskich z Dworca Głównego w Krakowie do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach.

Ruszyło połączenie do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Balicach

28 września Koleje Małopolskie uruchomiły połączenie na trasie Wieliczka Rynek Kopalnia  – Kraków Główny – Kraków Lotnisko –Wieliczka Rynek Kopalnia.

Punktualnie o godz. 4.05 odjechał pierwszy pociąg z Dworca Głównego w Krakowie do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach. Na pokładzie pociągu oraz na peronie na pasażerów czekały słodkie upominki, gorąca kawa oraz gadżety od Kolei Małopolskich i PKP PLK S.A. zarządcy Infrastruktury kolejowej, który zmodernizował linię na trasie z Krakowa do Balic.

 - Cieszę się, że udało nam się rozpocząć kursy na tej trasie. Jestem pewien, że krótki czas przejazdu, dogodna siatka połączeń i odjazdy pociągów o stałych godzinach szybko zyskają uznanie podróżnych, tak jak miało to miejsce w przypadku uruchomionego przez nas w grudniu 2014 r. połączenia  z Krakowa do Wieliczki – zaznaczył Ryszard Rębilas, prezes Zarządu Kolei Małopolskich.

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

Infolinia:

703 20 20 25 (24h)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki