Galeria zdjęć przedstawiająca wręczenie okolicznościowego biletu Włoszce Glorii Foglietti, która była milionowym Kolei Małopolskich.

Milion przewiezionych pasażerów

Włoszka Gloria Foglietti, która przyjechała z rodziną na wakacje do Polski i wsiadła 22 września 2015 r. do pociągu Kolei Małopolskich, jadącego z Krakowa do Wieliczki, była milionowym pasażerem przewoźnika obsługującego tę trasę od grudnia 2015 r.

Od władz województwa, Kolei Małopolskich i producenta pojazdów PESA otrzymała liczne gadżety, w tym tablet i okolicznościowy „bilet” z gratulacjami. Pasażerka otrzymała upominki także od władz Gminy Wieliczka. – Gratuluję i bardzo się cieszę, że tylu pasażerów, również turystów, korzysta z naszych pociągów – powiedział marszałek Marek Sowa, który wręczył turystce kartę z gratulacjami i upominek. Podkreślił, że od 28 września Koleje Małopolskie będą kursować na trasie Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko.

Gratulacje pasażerce złożyli także wiceburmistrz Gminy Wieliczka Piotr Krupa i prezes zarządu Kolei Małopolskich Ryszard Rębilas. Prezes Rębilas podkreślił, że stale rosnąca liczba podróżnych korzystających z pociągów Kolei Małopolskich jest wymiernym efektem promocji wysiłków wkładanych w promocję transportu kolejowego.

Logo

Koleje Małopolskie sp. z o.o.

ul. Racławicka 56/416
30-017 Kraków

Adres do korespondencji:

ul. Wodna 2
30-556 Kraków

Sekretariat:

tel:. (12) 307 17 14 (7:00 - 15:00)

e-mail: sekretariat@kolejemalopolskie.com.pl

Infolinia:

703 20 20 25 (6:00 - 22:00)

opłata 1,29 zł/min

Logo Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczkilogo