Od 10 czerwca do 1 września pociągi Kolei Małopolskich będą codziennie łączyć Kraków z Krynicą Zdrój. Poniżej prezentujemy rozkład jazdy przedłużonego połączenia pociągu relacji Kraków - Tarnów, którym chcemy zachęcić podróżnych do odwiedzin uzdrowiska.

Nowoczesne pociągi Kolei Małopolskich będą najbardziej komfortową formą dojazdu do Krynicy, jak również powrotu z wypoczynku do Krakowa.

Dodatkowo przejazd pomiędzy Nowym Sączem a Krynicą odbywa się najbardziej malowniczą trasą w Małopolsce, wzdłuż Doliny Popradu.

Tradycyjnie już ważną zachętą do podróży koleją będą atrakcyjne ceny biletów na tej trasie. Normalny bilet z Krakowa do Krynicy kosztuje jedynie 18,00 zł. Jeszcze mniej zapłacą posiadacze ważnej legitymacji studenckiej, bo jedyne 8,82 zł. Obowiązują również pozostałe ulgi ustawowe.

Bilety dostępne będą w przedsprzedaży za pośrednictwem naszej strony internetowej, automatów biletów MKA oraz aplikacji iMKA, natomiast w dniu wyjazdu u obsługi pociągu bez opłaty za wydanie biletu w pociągu.

Szczegółowe informacje nt. kursowania pociągów na tej trasie znaleźć można w poniższym linku:

Kraków Główny - Tarnów - Jasło / Nowy Sącz - Krynica-Zdrój (obowiązuje w okresie 10.06.2018 - 1.09.2018)

W każdy wakacyjny weekend od 30 czerwca do 26 sierpnia po raz kolejny pociągi Kolei Małopolskich pojawią się u podnóża Tatr. Poniżej prezentujemy rozkład jazdy połączenia pod nazwą „Luxtorpeda”, którym chcemy nawiązać do tradycji szybkich pociągów kursujących z Krakowa do zakopanego.

Z uwagi na trwające prace modernizacyjne będzie to jeden z niewielu pociągów kursujących w wakacje bezpośrednio z Krakowa Głównego do Zakopanego.

Pamiętając, że wakacyjne weekendy wiążą się z dużymi korkami na drogach dojazdowych do miejscowości atrakcyjnych turystycznie, pociągi Kolei Małopolskich będą najszybszą formą zarówno dojazdu do Zakopanego, jak i powrotu z wypoczynku do Krakowa.

Tradycyjnie już ważną zachętą do podróży koleją będą atrakcyjne ceny biletów na tej trasie. Normalny bilet z Krakowa do Zakopanego kosztuje tylko 14,00 zł. Jeszcze mniej zapłacą posiadacze ważnej legitymacji studenckiej, bo jedyne 6,86 zł. Obowiązują również pozostałe ulgi ustawowe.

Bilety dostępne będą w przedsprzedaży za pośrednictwem naszej strony internetowej, automatów biletów MKA oraz aplikacji iMKA, natomiast w dniu wyjazdu u obsługi pociągu bez opłaty za wydanie biletu w pociągu.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów można znaleźć w poniższym linku:

Kraków Główny - Rabka-Zdrój - Nowy Targ - Zakopane (obowiązuje w okresie 30.06.2018 - 26.08.2018)

Drodzy podróżni, w związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury (PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.) oraz wprowadzeniem w dniach 11-14 czerwca, 2-6 lipca, 6-10 sierpnia (w godz. 9:30 – 14:20) przerwy w ruchu na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów – Kraków Bieżanów – Podłęże, Koleje Małopolskie wspólnie z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie uzgodniły wprowadzenie honorowania biletów Kolei Małopolskich w Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Poniżej prezentujemy szczegółowe zasady honorowania.

Drodzy Podróżni, od dnia 10 czerwca 2018 r. obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie.

W związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ograniczona została przepustowość wszystkich szlaków kolejowych na terenie krakowskiego węzła kolejowego, co spowodowało konieczność wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej za część pociągów Kolei Małopolskich.

Partnerzy

Logo e-podróżnik     Logo Jak dojadę     Herb Wieliczki